Κυριακή 11 Δεκεμβρίου 2016

"Αστεράτη" Αμφιθέα!!!

Καταιγιστικός ήταν ο Αστεράς Αμφιθέας που συνέτριψε με σκορ 1-6 τον Αετό Πρωτόπαππα στο γήπεδο του Νεοχωρίου!

Οι "πράσινοι" προηγούνταν με 6 γκολ διαφορά πριν καν συμπληρωθεί το πρώτο 40λεπτο και έτσι πήραν μια ευρεία, αλλά και σημαντική νίκη.

Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5΄ο Λιούρης με ωραία προσπάθεια και σουτ. Δυο λεπτά μετά με σουτ μέσα από την περιοχή ο Σδούκος κάνει δυο τα τέρματα του Αστέρα. Στο 9΄ ο Ντικούδης με σουτ κάνει το 0-3. Στο 20΄ το 0-4 από μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σδούκου. Στο 22΄από απευθείας εκτέλεση κόρνερ του Παπαδημητρίου γίνεται το 0-5. Χατ-τρικ για το Σδούκο στο 36΄ με κεφαλιά και 0-6. Τελικό 1-6 στο 47΄ο Αλεξίου με ωραίο σουτ.

Με 10 τελείωσε τον αγώνα η Αμφιθέα, λόγω αποβολής του Ντεμίρη στο 39΄ με απευθείας κόκκινη κάρτα.

ΑΕΤΟΣ ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑ : Ξαξίρης (Τσουτσούρας 10΄), Σμπόνιας, Τζιμογιάννης, Μαντής, Πασχάλης (Κλιτσίνικος 65΄), Καραγιάννης (Παπαπαύλος 46΄), Μάντζιος, Ζιάβρος, Αλεξίου, Ζώης, Τσιγαρίδας

ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΦΙΘΕΑΣ : Μαρκούλας, Μπούρας, Κουρτάκης, Ράπτης, Λιούρης (Νάσικας Ε. 52΄), Παντούλης, Νάσικας Κ., Ντικούδης, Ντεμίρης, Παπαδημητρίου, Σδούκος