Πέμπτη 19 Ιανουαρίου 2017

Μια ακόμη νίκη για την Κληματιά!!!

Το πρώτο ματς του Ερασιτεχνικού για το 2017 έγινε στο Ενωσιακό γήπεδο ανάμεσα στον Μαχητή και την Κληματιά, με νικητές τους φιλοξενούμενους, με σκορ 1-3!

Το παιχνίδι αυτό επιτέλους έγινε, καθώς είχε αναβληθεί 3 φορές για διαφορετικούς λόγους κάθε φορά. Η Κληματιά πήρε ένα ακόμη τρίποντο και παραμένει πρώτη με 4 βαθμούς διαφορά από τις δεύτερες Καρυές.

Το σκορ άνοιξε για την Κληματιά ο Γκρόπασι στο 20' με ωραία ατομική ενέργεια. Στο 35΄ο Μαρκούλας σέντραρε, βρήκε τον Γκουγιάννο Α. κι αυτός με ωραίο πλασέ έκανε το 0-2.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν εξίσου δυναμικά και στο 60΄ ο Τζιάτζιος είχε χαμένο πέναλτι. Πέντε λεπτά μετά ο Γκέλης σημάδεψε το δοκάρι των αντιπάλων. Στο 68΄ Βλαχόπουλος και Γκουγιάννος Α. κάνουν το 1-2 και ο τελευταίος με πλασέ τελειώνει τη φάση για το 0-3. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Μάχητης έβαλε το γκολ της τιμή με κεφαλιά, έπειτα από σέντρα.