Κυριακή 30 Απριλίου 2017

Τον τελευταίο λόγο ο Μπισέλας και ο Βοτανικός στα πλει οφ!!! (Videos)

Στο γήπεδο τη Ε.Π.Σ.ΗΠ. ο Ολυμπιακός Βοτανικού υποδέχτηκε το Δροσοχώρι και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Οι ερυθρόλευκοι με αυτή τη νίκη εξασφαλίζουν μια θέση στα πλει οφ και απομένει μόνο να δουν την τελική κατάταξη, αφού το τελευταίο ματς με το Χαροκόπι θα το πάρουν ξεκούραστα.

Οι φιλοξενούμενοι έπαιζαν το τελευταίο τους χαρτί για είσοδο στα πλει οφ, αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν και σε συνδυασμό με τη νίκη της Δαφνούλας οι στόχοι τελειώσαν για φέτος.

Ο Βοτανικός μπήκε πιο δυνατά στο ματς, προηγήθηκε νωρίς ενώ έχασε κι άλλες ευκαιρίες για να διευρύνει το σκορ. Η μπάλα δεν έμπαινε όμως για δεύτερη φορά στο πλεχτό και το πλήρωσε με την ισοφάριση κυριολεκτικά στη λήξη του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού και συνέχιζαν να χάνουν ευκαιρίες. Το Δροσοχώρι είχε δυσκολία στην ανάπτυξη παιχνιδιού και έβγαινε μπροστά κυρίως με αντεπιθέσεις. Τελικά στο παρά δυο ο Μπισέλας με δικό του γκολ έστειλε την ομάδα του Βοτανικού στα πλει οφ.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 6΄ ο Λέζος πιάνει το σουτ, η μπάλα περνάει για λίγο άουτ.

Στο 7΄ παράλληλη μπαλιά του Κοκκιάδη από δεξιά, ο Τσίφτσης από κοντά ανοίγει το σκορ.

Στο 15΄ ο Κοκκιάδης βγάζει την ασίστ και ο Μπισέλας σημαδεύει τον Κάτσιο.

Στο 21΄ ο Μπήτας μόνος του μέσα στην περιοχή σουτάρει χλιαρά στην αγκαλιά του Νικολάου.

Στο 37΄ ο Ποζιόπουλος πασάρει στον Κοκκιάδη, αυτός πλασάρει, διώχνει ο Κάτσιος.

Στο 44΄ σέντρα του Κολιού Α., κεφαλιά ο Άμπρο Χ. και η μπάλα λίγο άουτ.

Στο 45΄ ο Μελιγγιώτης Θ. πάσαρε στον Καραπαπά  που με σουτ ισοφάρισε σε 1-1.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 48΄ ασίστ του Μπισέλα, σουτάρει ο Κοκκιάδης, με τα πόδια διώχνει ο Κάτσιος.

Στo 56΄ ατομική ενέργεια και σουτ του Κολιού λίγο άουτ.

Στο 64΄ σουτ του Μπισέλα, αποκρούει ο Κάτσιος και βγάζει σε κόρνερ.

Στο 80΄ σουτ του Κωστάκη από το ύψος της περιοχής λίγο άουτ.

Στο 88΄ πολύ ωραία εκτέλεση φάουλ από τον Μπισέλα και γκολ μέσα σε έξαλλους πανηγυρισμούς.

ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΤΑΝΙΚΟΥ : Νικολάου (Ζώτος 46΄), Λέζος, Σιώλος, Κωνσταντής, Μπαρέκος (Τσόδουλος 46΄), Τσίφτσης, Ποζιόπουλος (Κωστάκης 62΄), Διαμάντης, Μπισέλας, Ρομποτής, Κοκκιάδης

ΔΡΟΣΟΧΩΡΙ : Κάτσιος, Θεοχάρης, Άμρο Χ., Μύταρης, Τσαπαρλής, Μελλιγγιώτης Η., Κολιός, Άμρο Π., Μπήτας (Μελλιγιώτης Θ. 28΄), Καραπαπάς, Μελλιγγιώτης Ι.