Κυριακή 30 Απριλίου 2017

Άσσος στο Ασβεστοχώρι!!!

Στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου η τοπική ομάδα υποδέχτηκε την Πεδινή και πήρε τη νίκη με σκορ 1-0!

Μια νίκη όμως που δεν δίνει ελπίδες στους γηπεδούχους αφού ο Βοτανικός έχει ένα παιχνίδι άνευ αγώνος και Δροσοχωρί με Δαφνούλα παίζουν μεταξύ τους και με όποιο αποτέλεσμα στα πλει οφ θα είναι ένας από τους δυο.

Στο πρώτο ημίχρονο η Πεδινή έχασε καλές ευκαιρίες με του Μητρογιάννη, Παππά και Αναγνώστου, ενώ ο Αγγέλης είχε σουτ στο δοκάρι. Στη επανάληψη και συγκεκριμένα στο 58΄ έγινε το 1-0, με πέναλτι που κέρδισε και εκτέλεσε ο Οικονόμου Ι.. Στο 70΄ σέντρα του Κολιάκη, ανάποδο ψαλίδι του Οικονόμου Ι., διώχνει ο Μίσσας. Στη συνέχεια ο Αναγνώστου σε κενό τέρμα σουτάρει άουτ. Σουτ του Μουζακίτη, απέκρουσε ο Περιστέρης.

Στο δεύτερο ημίχρονο έκανε το ντεμπούτο ο νεαρός μπακ Σπύρος Μαλάμος μετά από απουσία 2 χρόνων λόγω σοβαρού τραυματισμού.

ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ : Περιστέρης, Καρβούνης (Μαλάμος Σ. 46΄), Παπαστεργίου, Πρέντζας, Μιμιγιάννης (Λιοκάτης 65΄), Κολιάκης, Νταφλος, Στεφάνου, Οικονόμου Ι., Οικονόμου Α., Μαλάμος Α.

ΠΕΔΙΝΗ : Μίσσας, Αγγέλης, Γκιζάς, Παππάς, Τσιτώνης, Ντάγκας, Νάκιας, Τζιάλλας, Αναγνώστου, Μουζακίτης, Μητρογιάννης