Δευτέρα 1 Μαΐου 2017

Διπλό το Μέτσοβο, στέλνει σε "τελικό" στη Πεδινή το Ελληνικό!!! (Videos)

Στο Ενωσιακό γήπεδο η Αναγέννηση Ελληνικού φιλοξένησε το Μέτσοβο και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-2!

Μια ήττα που στέλνει τους γηπεδούχους να παίξουν τον "τελικό" παραμονής με την Πεδινή την τελευταία αγωνιστική και να σωθούν στην ισοβαθμία με την Αετορράχη, η οποία κέρδισε λίγη ώρα αργότερα.

Στο πρώτο ημίχρονο αν και το Ελληνικό είχε δοκάρι πολύ νωρίς, η συνέχεια άνηκε στους φιλοξενούμενους που δημιούργησαν αρκετές καλές ευκαιρίες. Προς το τέλος του 45λεπτου το Ελληνικό βγήκε μπροστά, αλλά σπατάλησε δυο πολύ σημαντικές ευκαιρίες.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο επιθετικά και πίεζαν τους αντιπάλους τους. Οι ευκαιρίες όμως χάνονταν το γκολ δεν έμπαινε και ο άγραφος νόμου του ποδοσφαίρου μίλησε στο τέλος. Με του Μετσοβίτες να πετυχαίνουν δυο γκολ σχεδόν με τη λήξη και να παίρνουν τη νίκη.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 6΄ ο Τσιάβος εκτελεί το κόρνερ, κεφαλιά του Μπεσόπουλου Θ. στο δοκάρι, στην επαναφορά σουτ του Μποζέλλα διώχνει με το κεφάλι ο Πατσιάς.

Στο 11΄ πάσα του Παλαιοπάνου στον Σταχούλη, αυτός σουτάρει από πλάγια, σε κόρνερ βγάζει ο Μόσχος.

Στο 25΄ ωραίο σουτ του Τσουλιάη λίγο άουτ.

Στο 28΄ σουτ του Παλαιοπάνου στο οριζόντιο δοκάρι.

Στο 30΄ σουτ του Σταχούλη εκτός περιοχής, διώχνει σε κόρνερ ο Μόσχος.

Στο 42΄ τετ-α-τετ του Μποζέλλα με τον Γιώτη, αλλά δεν μπορεί να τον νικήσει.

Στο 45΄ κι άλλο χαμένο τετ-α-τετ για το Ελληνικό από τον Κουτσογιάννη.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 75΄ πάσα Τσιάβου στον Κουτσογιάννη που είναι αμαρκάριστος, αλλά το σουτ του πάει ψηλά άουτ.

Στο 78΄ σουτ του Γιαννούλη, σε κόρνερ βγάζει ο Γιώτης.

Στο 79΄ τετ-α-τετ του Κουτσογιάννη με τον Γιώτη, αλλά το πλασέ καταλήγει άουτ.

Στο 89΄ ο Παλαιοπάνος βρέθηκε μέσα στην περιοχή και με κοντινό πλασέ έκανε το 0-1.

Στο 91΄ λάθος μεταβίβαση του Μόσχου προς τους αμυντικούς του, έκλεψε ο Τσουλιάης και διαμόρφωσε το τελικό 0-2.

ΕΛΛΗΝΙΚΟ: Μόσχος, Οικονόμου, Μπακόλας (Κωνσταντής 66΄), Κύρκος, Μπεσοπουλος Ν., Μπεσόπουλος Θ.,  Μποζέλλα, Γιαννούλης, Κουτσογιάννης (Κουσουρής 77΄), Τσιάβος, Κολιούσης

ΜΕΤΣΟΒΟ : Γιώτης, Ναζίρης, Τσιόστας Χ., Κιούρας, Πατσιάς (Νάκας 77΄), Φαφάλης, Σταχούλης, Τσιόστας Κ., Τσουλιάης, Παλαιοπάνος, Γιαννούκας