Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2019

"Διπλό" από ημίχρονο η Κατσικά, 0-3 την Κόντσικα!!!

Στο γήπεδο Κόντσικας η νεοφώτιστη τοπική ομάδα υποδέχτηκε τη Θύελλα Κατσικάς και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-3!

Οι «κόκκινοι» ξεκίνησαν με το δεξιά τη φετινή χρονιά και με εκτός έδρας» τρίποντο. Στο 11ο λεπτό ο Γιαννάκη με δυνατό σουτ εκτός περιοχής, έπειτα από πάσα του Πότση άνοιξε το σκορ. Στο 23΄ έρχεται και το 0-2, όταν ο Γιαννάκης κάνει πάσα – τακουνάκι στον Νάκο κι αυτός πλασάρει εύστοχα για το 0-2. Λίγο πριν την ανάπαυλα ο Γούλας με απευθείας εκτέλεση φάουλ κάνει το 0-3.

Στην επανάληψη ο Ασωνίτης έχασε ευκαιρία, αφού πάνω στη γραμμή έβγαλαν οι αντίπαλοι αμυντικοί. Στο 54΄ ο Μασούρας της Κόντσικας αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Στο 86΄ ένα σουτ του Γιωτάκη, αλλά ο Γκοτζιάς απέκρουσε.

Κόντσικα : Γκοτζιας, Μαλάμος (74΄ Χίτζος), Γκούβας, Κατσιγιαννης (38΄ λτρ. Τσάμος), Πέτσιος, Παπαγιαννόπουλος (85΄ Γιώτης), Παπαδόπουλος, Μασούρας, Μιχαήλ (78΄ Σταματάκης), Μπάφας, Ζέκιος

Κατσικά : Γιαγτζόγολου, Παππάς, Λισγάρας, Τάτσης, Πότσης, Βαρτζιωτης, Γούλας, Κωνσταντινιδης (76΄ Μαρούλης), Γιαννάκης (63΄ Γιώτακης), Νάκος (71΄ Μπίνας, Ασωνίτης (76΄ Αναγνωστόπουλος)