Κυριακή 22 Σεπτεμβρίου 2019

"Άσσος" στη Βουνοπλαγιά, ο Αλμυρός 1-0 το Νεοχωρόπουλο!!!

Στο γήπεδο Βουνοπλαγιάς ο τοπικός Αλμυρός υποδέχτηκε το Νεοχωρόπουλο και πήρε τη νίκη με σκορ 1-0!

Οι γηπεδούχοι που φέτος κάνουν μια νέα προσπάθεια, υπό νέα διοίκηση μπήκαν με το δεξί στο πρωτάθλημα. Οι «γαλάζιοι» που φέτος θα συμμετέχουν πρώτη φορά στην Β΄, αλλά έχουν αρκετές φιλοδοξίες, δεν κατάφεραν να πάρουν κάτι από το ματς.

Ο Αλμυρός στο πρώτο ημίχρονο είχε δυο δοκάρια κι ένα ακυρωθέν γκολ. Το πρώτο δοκάρι έγινε από κεφαλιά του Καραγιάννη, έπειτα από φάουλ του Ζάγκα, στο 25ο λεπτό. Στο 36΄ κόρνερ και στο δεύτερο δοκάρι σουτ του Μπαιραμπά, πάλι το δοκάρι η μπάλα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν ν απειλήσουν με κάποια σουτ του Κίτσου, αλλά έδιωξε η αντίπαλη άμυνα. Στο 60΄ βαθιά μπαλιά, κεφαλιά – πάσα του Καραγιάννη, η μπάλα φτάνει στον Ζώτο, που ντριπλάρει τον προσωπικό του αντίπαλο και σουτάρει για το 1-0.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν δυο αποβολές, μια του Κίτσιου με απευθείας κόκκινη κάρτα και με δεύτερη κίτρινη κάρτα στον Βελογιάννη μετά το τέλος της αναμέτρησης.