Τετάρτη 18 Σεπτεμβρίου 2019

Νίκη και καλή εμφάνιση του Αγροτικού Αστέρα με 2-1 σε φιλικό με το Σούλι Παραμυθιάς!!!

Στο γήπεδο Δροσοχωρίου ο Αγροτικός Αστέρας Άνω Καλαμά φιλοξένησε για φιλική αναμέτρηση το Σούλι Παραμυθιάς και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1!

Ένα δυνατό τεστ για την ομάδα του Παρακάλαμου, λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος και μια πολύ καλή εμφάνιση της ομάδας σε συνδυασμό με το αποτέλεσμα.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που προηγήθηκαν στο σκορ και έτσι έκλεισε το πρώτο ημίχρονο. Στις αρχές της επανάληψης όμως μετά από ωραία συνεργασία τον Γκέγκα – Παππά, η μπάλα καταλήγει στον Αλεξίου που σεντράρει και ο Ηλίας με κεφαλιά ισοφαρίζει σε 1-1. Στο 65΄ ο Κουλούρης εκτελεί κόρνερ και ο Φαρμάκης στο δεύτερο δοκάρι με πλασέ γράφει το τελικό 2-1.

Η διοίκηση του Αγροτικού Αστέρα ευχαριστεί πολύ την αντίστοιχη του Δροσοχωρίου για την παραχώρηση του γηπέδου και την άψογη φιλοξενία.