Σάββατο 21 Σεπτεμβρίου 2019

Βλαχόπουλος Super Star στη νίκη της Κληματιάς!!!

Νίκη για τα "καναρίνια" της Κληματιάς στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος, στο γειτονικό ματς με την Ζίτσα και σκορ 3-1!

Πρωταγωνιστής του ματς ο ποδοσφαιριστής των γηπεδούχων, Βλαχόπουλος, που πέτυχε και τα τρία τέρματα της ομάδας του.

Οι κίτρινοι μπήκαν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο και στα πρώτα λεπτά είχαν σημαντικές ευκαιρίες με τον Κώστα και τον Βλαχόπουλο αλλά ο τερματοφύλακας ήταν στη θέση του. Τελικά οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 10' με τον Βλαχόπουλο να εκμεταλλεύεται την πάσα του Κώστα και με σουτ να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα. Πριν ακόμα κοπάσουν οι πανηγυρισμοί του πρώτου τέρματος ήρθε και το δεύτερο με τον ίδιο παίκτη μετά από σύγχυση στην αντίπαλη περιοχή να σημαδεύει σωστά για το 2-0.

Στο 30' η Ζίτσα ξαναμπήκε στη διεκδίκηση του ματς μετά από γκολ του Ζώη έπειτα από σπάσιμο της μπάλας του Ζότα από δεξιά σε φάση αντεπίθεσης.

Στο 57ο λεπτό της αναμέτρησης όμως η Κληματιά ελαχιστοποίησε εκ νέου τις ελπίδες των φιλοξενούμενων γράφοντας το 3-1 με τον συνήθη ύποπτο. Ο Μπέλλος έκανε την σέντρα, ο Γκόγκος σούταρε στο δοκάρι δίνοντας την ευκαιρία στο Βλαχόπουλο να πάρει το ριμπάουντ και και να πετύχει χατ τρικ κλειδώνοντας ουσιαστικά το τρίποντο για την ομάδα του.

Μέχρι το τέλος η Ζίτσα είχε κάποιες καλές στιγμές με τους Ζώτα και Παντούλα αλλά δεν μπόρεσε να πετύχει κάτι καλύτερο.