Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2016

ΔΕΝ ΑΝΤΕΞΕ ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΜΕ 9 ΠΑΙΚΤΕΣ ΤΟ ΕΠΙΣΚΟΠΙΚΟ!!!

Την αυλαία της Γ' Ερασιτεχνικής, αλλά και γενικά της ποδοσφαιρικής δραστηριότητας για αυτό το Σαββατοκύριακο, άνοιξε το ματς μεταξύ Επισκοπικού και Μουζακαίων, με σκορ 0-1!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν το παιχνίδι με 10 παίκτες και λύγισαν κυριολεκτικά στο τέλος του αγώνα, όταν πια είχαν μείνει με 9.

Στο πρώτο ημίχρονο το παιχνίδι ήταν κυρίως αναγνωριστικό, με μια φάση για κάθε ομάδα. Το Επισκοπικό είχε δοκάρι και οι Μουζακαίοι έχασαν ανεπανάληπτο τετ-α-τετ.

Στο 2ο ημίχρονο η κούραση ήταν εμφανής και στις δυο ομάδες. Για την γηπεδούχο δέχτηκε την απευθείας κόκκινη κάρτα ο Τότσικας στο 88'. Στο αμέσως επόμενο λεπτό οι φιλοξενούμενοι εκμεταλλεύτηκαν τον πολύ μεγάλο πλέον πλεονέκτημα τους και σημείωσαν το μοναδικό γκολ του αγώνα με τον Τάτση.