Σάββατο 19 Αυγούστου 2017

Την άλωσε......!!!

Νικηφόρο το πέρασμα του «Ταύρου» από την πρωτεύουσα της Αρκαδίας για πρώτη φορά και μάλιστα στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος, με σκορ 1-2!

Ο Π.Α.Σ. ξεκινάει με το δεξί τις φετινές του υποχρεώσεις και ειδικά σε μια έδρα καθόλου φιλική γι’ αυτόν.

Οι κυανόλευκοι έπαιξαν αρκετά καλά στο 1ο ημίχρονο, όπου πέτυχαν και τα δυο τέρματα με τον Ναδάλες μόλις στο 6ο λεπτό, έπειτα από σέντρα του Χαλκιάδακη και στο 19΄ ο Μαυροπάνος με κεφαλιά μετά από κόρνερ έκανε το 0-2.

Στην επανάληψη οι Αρκάδες πίεσαν και μετά από μια λάθος συνεννόηση στη άμυνα του Π.Α.Σ σκόραραν και μείωσαν αρκετά γρήγορα. Ένα δοκάρι είχε ο  Κοζορώνης στο 82΄ με απευθείας εκτέλεση κόρνερ και ένα ο Τριανταφυλλόπουλος για την Τρίπολη στο 88΄, με σέντρα-σουτ.

Το κακό από το ματς είναι ο τραυματισμός του Κόντε στους προσαγωγούς και μένει να δούμε εξέλιξη του.

ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠΟΛΗΣ: Αθανασιάδης, Ιγκορ (65' Δουβίκας), Πασαλίδης, Σελίν (45'+1' Τριανταφυλλόπουλος), Γιαννούλης, Μουνάφο, Ιγκλέσιας, Μαδίντα, Στανισάβλιεβιτς (46' Μάσα), Καλτσάς,  Μανιά

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ: Βελλίδης, Μιχαήλ, Γιάκος (80' Βιδάλ), Νικολιάς (74' Κοζορώνης), Μαυροπάνος, Τζημόπουλος, Μπουκουβάλας, Γαρουφαλιάς, Λόπες, Χαλκιαδάκης, Κόντε (44' Λίλα).