Δευτέρα 16 Οκτωβρίου 2017

Καλύτερη η Κοσμηρά, αλλά....... "Χ"!!! (Videos)

Στο Ενωσιακό γήπεδο το απόγευμα της Κυριακής η Κοσμηρά υποδέχτηκε σαν γηπεδούχος τη Δαφνούλα και το σκορ έμεινε στο ισόπαλο 1-1!

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν πιο επιθετικά και προσπάθησαν να απειλήσουν τον αντίπαλο τερματοφύλακα, αλλά χωρίς αποτέλεσμα. Η Δαφνούλα όμως κατάφερε να ανοίξει το σκορ από μια στημένη φάση και το μαγικό πόδι του Στάθη.

Στην επανάληψη η Κοσμηρά ανέβασε στροφές και πίεζε πολύ την αντίπαλη άμυνα, χάνοντας ευκαιρίες. Στο 67΄ κέρδισε πέναλτι και ισοφάρισε. Στα τελευταία λεπτά του ματς οι γηπεδούχοι φωνάζουν για πέναλτι.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 2΄ ο Κλιτσινάρης βρίσκεται σε φάση τετ-α-τετ, όμως το σουτ του σταματάει πάνω στον Οικονόμου.

Στο 4΄ σέντρα του Γκόγκα, σουτ του Τζούμα και ο Μανουσάκης μπλοκάρει.

Στο 21΄ σουτ του Σταύρου Δ. από πλαγία, μπλοκάρει ο Μίσσας.

Στο 40΄ φάουλ του Στάθη, κεφαλιά του Ράπτη για το 0-1.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 48΄ τετ-α-τετ του Σταύρου Α., μπλοκάρει ο Μίσσας.

Στο 59΄ κάθετη του Νούση στον Ζώτο, σουτ του δεύτερου, μπλοκάρει ο Μανουσάκης.

Στο 64΄ σουτ του Τζούμα, αποκρούει με τα πόδια ο Μανουσάκης.

Στο 67΄ ανατροπή του Τζούμα από τον Μανουσάκη. Πέναλτι και απευθείας κόκκινη για τον τερματοφύλακα της Δαφνούλας, αν και το μαρκάρισμα δεν είναι από πίσω.

Στο 68΄ο Κλιτσιναρής ευστοχεί στην εσχάτη των ποινών για το 1-1.

Στο 90΄ η Κοσμηρά φωνάζει για πέναλτι στον Τζούμα, καθώς  ο Μαντεργκόνα πάει με τα δυο πόδια για τάκλιν εντός περιοχής.

Απευθείας κόκκινη στον Τζούμα για διαμαρτυρία.

Α.Ο. Κοσμηράς: Μίσσας, Αγγέλης (72΄ Κώστας), Βασιλείου, Βραζιτούλης, Σούλτης, Παπακωστίδης, Γκόγκας, Τζούμας, Ζώτος, Κλιτσινάρης, Νούσης

Α.Ε. Δαφνούλας: Μανουσάκης, Σιόντης (82' Λαγός Κωνσταντίνος), Σταύρου Δημήτριος, Τσιάβος, Οικονόμου, Λαγός Βασίλειος, Παππάς, Χήτας (72΄ Μαντεργκόνα), Ράπτης, Σταύρου Αλέξανδρος (77΄ Ζιάρκας)