Δευτέρα 2 Απριλίου 2018

Άφησε βαθμούς στην Ασφάκα η Πρωτόπαππα!!! – Εξάρα το Νεοχωρόπουλο!!!

Στο γήπεδο Ασφάκας ο τοπικός Δαβάκης υποδέχτηκε τον Αετό Πρωτόπαππα και το ματς έληξε ισόπαλο με σκορ 1-1!

Οι φιλοξενούμενοι άφησαν δυο πολύτιμους βαθμούς στο γήπεδο της Ασφάκας, απέναντι σε έναν αντίπαλο που δεν παρατάει κανένα ματς.

Και τα δυο γκολ της αναμέτρησης μπήκαν στο 2ο ημίχρονο. Στο 57΄ ο Αρβανίτης μετά από προσποιήσεις, κάνει ένα ψηλοκρεμαστό σουτ από μακριά και νικάει τον Καραγιώργο για το 1-0. Στο 85΄ο Λώλας εκτελεί φάουλ, ο Στράιχερ αποκρούει και στην επαναφορά ο Σιώπης Η. σκοράρει για το 1-1. Χαμένες ευκαιρίες με Γκίκα και Ντάσκαρη για τον Δαβάκη και με Λώλα και Βαρέλη για την Πρωτόπαππα.

ΔΑΒΑΚΗΣ : Στράιχερ, Φούκας, Γκούβας (Τσώλης 88΄), Λιάκος (Μαλισσόβας 62΄), Κόκκας, Τσίλογλου, Μεντή, Λάκκας, Ντάσκαρης (Κόκκορης 80΄), Αρβανίτης, Γκίκας

ΠΡΩΤΟΠΑΠΠΑ : Καραγεώργος, Καλτσούνης, Παρασκευάς, Πράσσος, Παπαγεωργίου, Αποστολάκης (Σιώπης χ. 57΄), Ζιάκκας, Κώτσης, Γκέλιας (Λώλας 46΄), Καραγιάννης (Σιώπης Η. 71΄), Βαρέλης (Παπαπαύλος 46΄)

Στο γήπεδο Νεοχωρίου τα Καμποχώρια φιλοξένησαν το Νεοχωρόπουλο και ηττήθηκαν με σκορ 1-6!

Το σκορ άνοιξε ο Κιτσάκης με κεφαλιά στο 13΄. Στο 16΄ ατομική προσπάθεια και σουτ του Σπύρου για το 2-0. Στο 54΄ τα Καμποχώρια μείωσαν με πέναλτι που πέτυχε ο  Μπίκας. Στο 66΄ κεφαλιά του Γαράφα για το 1-3.  Τρία λεπτά μετά σουτ του Κιτσάκη εντός περιοχής για το 1-4. Στο 71΄ σουτ του Μπόζιου εκτός περιοχής για το 1-5. Τελικό 1-6 στο 78΄ από τον Καραλή σε φάση τετ-α-τετ.

ΚΑΜΠΟΧΩΡΙΑ : Αργύρης, Σιχλιμίρης, Τάσης, Ντούμας (Μούτας 46΄), Μπίκας, Μπολίκας, Σαντεντίν, Ζήγος Σ., Χαντζάρας (Ζήγος Ι. 3΄), Μότσιος (Τζέγκας 63΄), Καρνάβας

ΝΕΟΧΩΡΟΠΟΥΛΟ : Πλιάτσικας, Χαίδος (Καραλής 76΄), Γαράφας, Γκίκας (Καρβούνης 60΄), Δούλος (Νικολάου 67΄), Κουσουρής, Σπύρος, Μπόζιος, Κιτσάκης, Γιαννάκης, Ντούρος