Παρασκευή 20 Ιουλίου 2018

Φιλική ισοπαλία, Π.Α.Σ. - Λαμία = 2 - 2 !!!

Για λίγα δευτερόλεπτα δεν μπόρεσε ο Π.Α.Σ. να κάνει και δεύτερη φιλική νίκη, αυτή τη φορά επί της Λαμίας, αφού δέχτηκε το γκολ της ισοφάρισης στο 95΄, για το τελικό 2-2!

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε πολλές καλές στιγμές, πέραν του γκολ από πλευράς Λαμίας με τον Βασιλαντωνόπουλο και μια ευκαιρία του Ντόλοβατς για τον Π.Α.Σ..

Ολική ανατροπή στην επανάληψη, όπου αλλάχτηκε όλη η 11αδα από πλευράς Π.Α.Σ.. Ο «Άγιαξ» μπήκε δυνατά και έχασε ευκαιρία με τον Ξύδα στις αρχές του 2ου ημιχρόνου και ισοφάρισε με πλασέ του Βιδάλ λίγο αργότερα.

Στη συνέχεια πολύ καλή εμφάνιση από τον Κόντε, που έχασε αρκετές ευκαιρίες και πέτυχε το 1-2 στο 67΄. Η Λαμία όμως είχε τον τελευταίο λόγο και στο 95΄ με προβολή του Ασίγκμπα διαμόρφωσε το τελικό 2-2.

Λαμία: Μελίσσας, Μπούτνικ, Αντέτζο, Ασίγκμπα, Βάντερσον, Αναστασιάδης, Βασιλαντωνόπουλος, Δημούτσος, Καραγκούνης, Μπουλούλης, Τσούκαλος

Στον πάγκο είναι οι: Αντρόνικ, Μπαράλες, Μπερτόλιο, Μπλάζιτς, Επστάιν, Σαράνοφ, Παπαργυρίου, Πλιάτσικας, Λαμπρόπουλος, Κωστίκας

ΠΑΣ Γιάννινα: Περιστερίδης, Σκόνδρας, Γώγος, Μπουκουβάλας, Κακούμπα, Ντόλοβατς, Κάστρο, Νικολιάς, Λιάσος, Γιάκος, Λουκίνας

Στον πάγκο είναι οι: Βελλίδης, Μιχαήλ, Τζημόπουλος, Αποστολόπουλος, Τσικάρσκι, Βιδάλ, Κούζικ, Σιόντης, Λίλα, Κόντε, Ξύδας