Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2018

Βροχή τα γκολ στο Ασβεστοχώρι και νίκη 5-2 για τους γηπεδούχους!!!

Στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τους Ραφταναίους και πήρε τη νίκη με σκορ 5-2!

Βροχή τα γκολ στο συγκεκριμένο ματς και ξεκίνημα από πολύ νωρίς, αφού μόλις στο 1ο λεπτό ο Μαλάμος σέντραρε, ο Μπέτσης πλάσαρε για το 1-0. Στο 10΄ κόρνερ του Μαλάμου, λάθος διώξιμο της άμυνας των «Λύκων» και ο Κολιάκης σουτάρει για το 2-0. Στο 36΄ και πάλι με σουτ του Κολιάκη γίνεται το 3-0.

Στο 51΄ ο Αλεξίου εκτελεί φάουλ και ο Χαμπίπης σκοράρει για να μειώσει σε 3-1.  Τρία λεπτά μετά, κόρνερ του Ντάφλου Π., κεφαλιά του Γεωργίου, στα δίχτυα η μπάλα για το 4-1. Στο 74΄ ο Αλεξίου με ωραίο σουτ μειώνει σε 4-2. Στο 82΄ ο Ντάφλος Π. πασάρει στον Οικονόμου Ι. κι αυτός με πλασέ διαμορφώνει το τελικό 5-2.

ΑΣΒΕΣΤΟΧΩΡΙ : Κάτσιος (Πατερέλης 70΄), Μαλάμος Δ. (Κολιούσης 62΄), Βασιλείου, Σιάμος (Παπακώστας 46΄), Κουτρούμπας, Ντάφλος Β., Μπέτσης (Μαλάμος Κ. 80΄), Γεωργίου, Κολιοάκης, Οικονόμου, Ντάφλος Π.

ΡΑΦΤΑΝΑΙΟΙ : Λοκοβίτης, Σβαρδάγκαλος, Λεβέντης, Βασιλείου, Λαμπρίδης (Βλάχος 74΄), Χαμπίπης, Παπαγιαννίδης, Αλεξανδρόπουλος (Αλεξίου Ν. 57΄), Καραγκούνης (Στράτης 89΄), Αλεξίου Ι., Χήρας