Κυριακή 20 Ιανουαρίου 2019

"Ρεσιτάλ" Γκουγιάννου στη νίκη της Κληματιάς, 4-1 τη Βουνοπλαγιά!!!

Στο γήπεδο Καρυών η Κληματιά υποδέχτηκε τον Αλμυρό Βουνοπλαγιάς και πήρε τη νίκη με σκορ 4-1!

Ιδανικό ντεμπούτο για τον νέο τεχνικό των «καναρινιών». Σπύρο Μάνθο και «σόου» Αλέξανδρου Γκουγιάννου, με δυο γκολ και μια ασίστ. Ο Αλμυρός αν και προηγήθηκε δεν κατάφερε να πάρει κάτι από το ματς.

Στο 34΄ συρτό φάουλ του Μπαιραμπά, προβολή του Περιχάνα και 0-1. Στο 38΄ έρχεται η ισοφάριση με σουτ του Γκουγιάννου εντός περιοχής, μετά από κάθετη του Μάντζιου.

Στο 78΄ ο Κυπριανός με ωραία ενέργεια βγάζει μόνο του τον Βλαχόπουλου, που σε κενή εστία γράφει το 2-1. Στο 84΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Γκουγιάννου, στα δίχτυα η μπάλα για το 3-1. Στο 90΄ ασίστ του Γκουγιάννου και ο Κώστας με ωραίο πλασέ διαμορφώνει το τελικό 4-1. Οι γηπεδούχοι είχαν και δοκάρι σε σέντρα – σουτ του Γκροπάσι.