Σάββατο 19 Ιανουαρίου 2019

"Πήρε μπροστά" στην επανάληψη το Σταυράκι, 5-1 την Πρωτόπαππα!!!

Στο γήπεδο Νεοχωρίου το Σταυράκι σαν τυπικά γηπεδούχος υποδέχτηκε τον Αετό Πρωτόπαππας και πήρε τη νίκη με σκορ 5-1!

Οι γηπεδούχοι με αυτή τη νίκη και σε συνδυασμό με την ήττα της Κρύας έφτασαν τους 34 βαθμούς και άνοιξαν λίγο τη διαφορά από την 3η θέση.

Στο 17΄ κάθετη πάσα του Κολιούση, τετ-α-τετ ο Σιάκας για το 1-0. Στο 46΄ ο Σιάκας «σπάει» ωραία στον Μαργιόλα κι αυτός με πλασέ από κοντά κάνει το 2-0. Στο 58΄ σέντρα του Σοφία, πλασέ του Μαργιόλα για το 3-0. Στο 65΄ κάθετη του Τσιούρη, πλασέ του Σιάκα για το 4-0. Στο 77΄ απευθείας φάουλ του Μαργιόλα για το 5-0. Στο 82΄ λάθος του Τσιάκαλου, κλέβει ο Κώτσης και σουτάρει για να μειώσει σε 5-1. Ο Αετός προσπάθησε να απειλήσει με ένα καλό φάουλ του Ζώη και ένα σουτ του Νικολάου, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.