Σάββατο 23 Φεβρουαρίου 2019

"Πορτοκαλί" ανατροπή, Περιστέρι – Α.Ε. Γιάννενα : 2-3!!!

Στο γήπεδο του Epirus Sport ο Αετός Μ. Περιστερίου φιλοξένησε την Α.Ε. Γιάννενα και γνώρισε την ήττα με σκορ 2-3!

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 13΄, όταν ο τερματοφύλακας των «οράνιε» Δερβένης δεν έδιωξε σωστά και ο Καψάλης με ωραίο σουτ έκανε το 1-0. Στη συνέχεια και μέχρι την ανάπαυλα οι «πορτοκαλί» έχασαν ευκαιρίες σε φάσεις τετ-α-τετ με τους Κουρή και Ρούκο.

Στην επανάληψη κι άλλες χαμένες ευκαιρίες για τους φιλοξενούμενους από τους Κουρή, Ισμαίλι και Πλακά, ενώ ο Κουρής έστειλε τη μπάλα στη πάνω μεριά του οριζόντιου δοκαριού μετά από κόρνερ. Στο 60΄ ο Ζήσης πήρε τη πάσα μέσα στην περιοχή και αριστερά, πλάσαρε και έκανε το 1-1. Η βοηθός διαιτητή σήκωσε τη σημαία για οφσάιντ. Στην αρχή ο διαιτητής φάνηκε να ακυρώνει το γκολ, αλλά στη συνέχεια άλλαξε την απόφαση του και έδειξε σέντρα. Στο 65΄ ο Παπαδιαμάντης με σουτ από το ύψος της περιοχής ξαναβάζει μπροστά το Περιστέρι με σκορ 2-1. Στο 70΄ αναμπουμπούλα μέσα στην περιοχή του Περιστερίου, μετά από κόρνερ, και ο Ζήσης από κοντά σουτάρει για το 2-2. Στο 83΄ ο Τσανκάι, που είχε περάσει ως αλλαγή, πιάνει ωραίο σουτ εκτός περιοχής, η μπάλα χτυπάει στο αριστερό κάθετο δοκάρι, στην επαναφορά βρίσκει σο σώμα του τερματοφύλακα Παππά Σ. του Περιστερίου και καταλήγει στα δίχτυα για το  τελικό 2-3.