Δευτέρα 25 Μαρτίου 2019

Οχτώ γκολ στο ματς και νίκη της Κοσμηράς επί των Ραφταναίων!!!

Στο πλαστικό γήπεδο Ανατολής οι Ραφταναίοι φιλοξένησαν την ομάδα της Κοσμηράς και ηττήθηκαν με σκορ 3-5!

Οι «πράσινοι» πήραν μια ακόμη νίκη και παρέμειναν πρώτοι με 57 βαθμούς, ενώ οι «Λύκοι» είναι στην 8η θέση με 30 πόντους. Οι γηπεδούχοι έπαιζαν με 10 παίκτες από το 55΄, λόγω τραυματισμού του νεαρού Χήρα, ενώ δεν υπήρχε άλλος μικρός σε ηλικία για να γίνει αλλαγή.

Το σκορ άνοιξε στο 4ο λεπτό ο Νάκιας με κοντινό πλασέ μετά από κόρνερ. Στο 26΄ ωραία μπαλιά του Χαμπίπη στον Καραγκούνη, ο δεύτερος «κρεμάει» τον Μπούγια για το 1-1. Δυο λεπτά μετά δυνατό σουτ του Ζάραγκα για το 1-2. Στο 32΄ ο Χαμπίπης με πλασέ μέσα από την περιοχή ισοφαρίζει και πάλι σε 2-2. Στο 38΄ λάθος στην άμυνα της Κοσμηράς και ο Καραγκούνης από δύσκολη γωνία βάζει μπροστά τους «Λύκους» με 3-2.

Στο 58΄ μακρινό σουτ του Νούση για να γίνει το 3-3. Στο 65΄ πολύ ωραίο σουτ του Μάη για το 3-4. Στο 93΄ σουτ εκτός περιοχής από τον Νιτσιάκο για το τελικό 3-5. Στο 85΄ ο Χαμπίπης είχε δοκάρι από κόρνερ του Μάντζου. Στο 80΄ χαμένη κεφαλιά του Κάσσου εξ επαφής.