Δευτέρα 15 Απριλίου 2019

"Διπλό" σωτηρίας η Αετορράχη, 0-1 μέσα στο Δροσοχώρι!!!

Στο γήπεδο Δροσοχωρίου ο τοπικός Παντελεήμονας υποδέχτηκε τον Αετό Αετορράχης και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-1!

Οι «οράνιε» του Κώστα Ναθαναήλ, που ανέλαβε σε κρίσιμη περίοδο την ομάδα, πήραν ένα σπουδαίο «διπλό» και θέλουν μόλις ένα πόντο στα εναπομείναντα 3 παιχνίδια για να εξασφαλίσουν και μαθηματικά την παραμονή, καθώς έφτασαν στους 32 βαθμούς. Αντιθέτως το Δροσοχώρι κάνει μια πολύ κακή πορεία τις τελευταίες αγωνιστικές και έχει βγει εκτός της ζώνης των play off.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν δυνατά και έχασαν δυο ευκαιρίες σε τετ-α-τετ του Μελιγγιώτη, το ένα πλασέ απέκρουσε ο τερματοφύλακας Μέγας και το άλλο πήγε άουτ. Σου του Γερογιάννη Μ., στο οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Σουτ του Τσίφτση, αποκρούει ελαφρώς ο Μέγας, η μπάλα χτυπάει στο δοκάρι και καταλήγει κόρνερ.

Στην επανάληψη, σέντρα του Ντρη, πλασέ του Μελιγγιώτη από κοντά, άουτ η μπάλα. Ο Πατσιούρας πιάνει ωραίο σουτ εκτός περιοχής και στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.