Κυριακή 14 Απριλίου 2019

Νίκη για play off το Ασβεστοχώρι, 2-0 την Κοσμηρά!!!

Στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τη γειτονική Κοσμηρά και πήρε τη νίκη με 2-0!

Μια νίκη που φέρνει τους γηπεδούχους στους 52 βαθμούς και την 4η θέση, εντός της ζώνης των play off ανόδου. Η Κοσμηρά αν και έχασε, πανηγυρίζει από σήμερα άνοδο και πρωτάθλημα. Αρκετός κόσμος και από τα δυο χωριά παρακολούθησε τη συγκεκριμένη αναμέτρηση.

Στο πρώτο ημίχρονο ο Κολιάκης κάνει την παράλληλη μπαλιά στον Οικονόμου Ι. ,αλλά αυτός για λίγο δεν μπορεί την προλάβει. Στη συνέχεια ο Μαλάμος Δ. κερδίζει φάουλ, αναλαμβάνει την εκτέλεση ο Οικονόμου Θ. και στέλνει τη μπάλα στο «γάμα» της αντίπαλης εστίας για το 1-0. Οι φιλοξενούμενοι έχουν δοκάρι με τον Ζώτο, στην επαναφορά ο Βραζιτούλης με κεφαλιά δεν μπορεί να σκοράρει. Πριν την ανάπαυλα πάσα του Κολιάκη στον Μπέτση, αυτός σκάβει τη μπάλα, η οποία περνάει πάνω από την εστία.
Στην επανάληψη, στις αρχές, σέντρα του Ντάφλου ., ασίστ του Μπέτση στον Κολιάκη, που με πολύ ωραία κεφαλιά κάνει το 2-0. Η Κοσμηρά απείλησε με ευκαιρίες που είχαν οι Νιτσιάκος και Τσούρης, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.