Τετάρτη 22 Μαΐου 2019

Με νίκη έκλεισε τη σεζόν ο Αετός Νήσου, 2-0 την Πίνδο Κόνιτσας!!!

Στο γήπεδο του Π.Ε.Α.Κ.Ι., σε ένα ματς διαδικαστικού χαρακτήρα, ο Αετός Νήσου σαν τυπικά γηπεδούχος υποδέχτηκε την Πίνδο Κόνιτσας και πήρε τη νίκη με σκορ 2-0!

Οι δυο ομάδες είχαν εξασφαλίσει την παραμονή από την προηγούμενη αγωνιστική των play out και το ματς ήταν διάφορο βαθμολογικά.

Οι Νησιώτες προηγήθηκαν στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, όταν ο Πρέντζα ανατράπηκε εντός περιοχής από τον τερματοφύλακα της Πίνδου Χατζηρούμπη και ο Κονδύλης να ευστοχεί στο πέναλτι για το 1-0. Στην επανάληψη οι «ακρίτες» πίεσαν για να ισοφαρίσουν και είχαν δυο καλέ ευκαιρίες με τους Χαλούλο και Κίτσο. Το τελικό 2-0 πέτυχε στο 85΄ο Γκόντζος σε φάση αντεπίθεσης, αφού πλάσαρε τον αντίπαλο γκολκίπερ της Πίνδου Κόνιτσας.