Τρίτη 20 Αυγούστου 2019

Ήττα στο πρώτο φιλικό η Ανατολή, 0-3 από το Σούλι Παραμυθιάς!!!

Πρώτο δυνατό τεστ σήμερα για την ομάδα της Ανατολής, με αντίπαλο το Σούλι Παραμυθιάς, έναν αντίπαλο που θα συναντήσει και στο φετινό πρωτάθλημα της Γ΄ Εθνικής.

Οι «Πόντιοι» άντεξαν ένα ημίχρονο, καθώς στο πρώτο μισό του παιχνιδιού έδειξαν καλά στοιχεία, αλλά στην επανάληψη δέχτηκαν τρία τέρματα για το τελικό 0-3.

Οι φιλοξενούμενοι έχασαν πέναλτι στο 11΄, αφού ο Παπαρούνας σημάδεψε το δοκάρι. Στο 21΄ διπλή ευκαιρία για την Ανατολή σε σουτ του Σκανδάλη και κεφαλιά του Τσουμάνη, αλλά ο αντίπαλος γκολκίπερ απέκρουσε. Στο 45΄ κόρνερ του Αναστασιάδη και ο Παπαρούνας σημαδεύει για δεύτερη φορά το δοκάρι.

Στις αρχές του δευτέρου ημιχρόνου ο Ντόκος με κοντινό πλασέ άνοιξε το σκορ για το Σούλι. Στο 55΄ ασίστ το Ντόκου, πλασέ του Πλατιά για το 0-2. Στο 60΄ πάσα του Τάτση, πλασέ του Κωσταμένα για το τελικό 0-3. Στο 77΄ και 79΄ Καραμποίκης και Παπαδόπουλος έχασαν ευκαιρίες κι για άλλα γκολ.

Διαιτησία: Νέος (Κολιός, Σπυρογιώτης)

Ανατολή: Διαμάντης, Πάσχος, Γκούμας Κ.,  Τζίμας, Νούγιας, Εμβραϊζογλου, Τσουμάνης, Κλιτσινάρης, Μπίζιος, Βελτσίστας, Φώλινας

Έπαιξαν και οι: Πολυχρόνης, Χριστακόπουλος, Νάσιος, Μαλάτος, Σκανδάλης, Τσεκούρας, Γκούμας Ι.,  Κολιούσης, Γιώτης

Σούλι Παραμυθιάς: Διασυνός, Μούτσιος, Γεωργούλας, Τάτσης, Παπαρούνας, Ντόκος, Μώκος, Αναστασιάδης, Γεωργάκης, Κύργιος, Διαμάντης

Έπαιξαν και οι: Πλατιάς, Κωσταμένας, Καραμποϊκης, Ηλίας, Μιτσέλος, Βασιλάκηυς, Τσούνης, Βένος, Παπαδόπουλος, Κάγια, Γεωργίου