Κυριακή 13 Οκτωβρίου 2019

Συνεχίζει με νίκες το Βελισσάριο, 3-1 τον Απείθαρχο!!!

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας το Βελισσάριο υποδέχτηκε ως γηπεδούχος την ομάδα του Απείθαρχου και πήρε τη νίκη με σκορ 3-1!

Οι «πράσινοι» έφτασαν έτσι τους 9 βαθμούς και είναι στην κορυφή του Α Ομίλου της Γ΄ Ερασιτεχνικής.

Αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο γήπεδο όμως ήταν οι φιλοξενούμενοι και έχασαν καλές ευκαιρίες με τους Κώστα και Διαβάνη. Το γκολ τελικά ήρθε για τον Α.Ο.Β. στο 41΄, όταν ο Κίτσιος πέρασε τους αμυντικούς του Απείθαρχου και τελευταία στιγμή έσπασε στον Τόκη, που πλάσαρε εύστοχα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι και πάλι μπήκαν δυνατά και είχαν σημαντική ευκαιρία με τον Παναρέτο, όταν η κεφαλιά του πέρασε δίπλα από το δοκάρι. Στη συνέχεια οι γηπεδούχοι χάνουν ι αυτοί απίστευτη ευκαιρία, με τον Τσακιρίδη να περνάει όποιον βρίσκει και σε άδειο τέρμα αντί να πλασάρει, να προσπαθεί να ξανακάνει ντρίπλες. Το 2-0 ήρθε στο 78΄ σε φάση αντεπίθεσης, όταν ο Τόκης έβγαλε κάθετη στον Κολέμπα κι αυτός δεν δυσκολεύτηκε να σκοράρει. Στο 85΄ ο Στεφάνου στην προσπάθεια του να διώξει βάζει αυτογκόλ και μειώνει ο Απείθαρχος σε 2-1. Δυο λεπτά μετά και δεύτερο γκολ του Κολέμπα με πλασέ, έπειτα από ασίστ του Παπαχρήστου, για το τελικό 3-1.