Δευτέρα 31 Αυγούστου 2020

Κύπελλο Ε.Π.Σ.ΗΠ. : Τα ζευγάρια του 1ου Γύρου!!!

Στην κληρωτίδα μπήκαν 56 συνολικά ομάδες, για την κλήρωση της Α' Φάσης του Κυπέλλου της ΕΠΣΗΠ. Προέκυψαν κάποια δυνατά ζευγάρια, όπως αυτό μεταξύ του Νησιού και του Μετσόβου, το Ανατολή – Βοτανικός. Νεοχωρόπουλο – Πίνδος Κόνιτσας, μιας και θα βρεθούν στον ίδιο Όμιλο και στο πρωτάθλημα, θα είναι ενδιαφέρον ματς. Σε δύσκολες έδρες, αν και η αντίπαλοι είναι από τη Β΄, θα πάνε η Ζωοδόχος και η Α.Ε.Μ., σε Κεφαλόβρυσο και Ελληνικό αντίστοιχα.

Φέτος δεν υπήρχαν όμιλοι με γεωγραφικά κριτήρια και η σέντρα είναι το Σαββατοκύριακο 5-6 Σεπτεμβρίου.

Θρίαμβος Σερβιανών-Πανζαγορισιακός

*Χωρίς αγώνα προκρίνονται στη Β' Φάση οι: ΠΑΟ Πεντέλης, ΠΑΟ Κουτσελιού, ΑΕ Κραψητών Καππαδόκων και ΑΕ Δαφνούλας.

Πως διεξάγεται η διοργάνωση τη σεζόν 2020-21

Για τον 1ο, 2ο και 3ο Γύρο, οι αγώνες είναι νοκ-άουτ.

Οι αγώνες του 4ου Γύρου (Προημιτελικοί) θα διεξαχθούν με το εξής σύστημα: Σε περίπτωση ισοπαλίας του αγώνα δεν θα υπάρχει παράταση για την ανάδειξη νικητή, αλλά θα διεξάγεται δεύτερος αγώνας στην έδρα του φιλοξενούμενου σωματείου (θα λαμβάνονται υπόψη τα εκτός έδρας γκολ). Αν και ο δεύτερος αγώνας λήξει ισόπαλος στην κανονική διάρκεια με το ίδιο αποτέλεσμα με τον πρώτο αγώνα, θα υπάρχει παράταση και πέναλτι για την ανάδειξη νικητή.

Οι αγώνες της ΗΜΙΤΕΛΙΚΗΣ ΦΑΣΗΣ θα είναι διπλοί και θα λαμβάνονται υπόψη τα εκτός έδρας γκολ. Στον δεύτερο αγώνα αν το αποτέλεσμα δημιουργεί ισοβαθμία, ( βαθμών, τερμάτων), θα ακολουθήσει ημίωρη παράταση και αν και πάλι το αποτέλεσμα είναι ισόπαλο θα ακολουθήσει η διαδικασία των πέναλτι.