Κυριακή 27 Σεπτεμβρίου 2020

Κάστρο : Νίκη πάλι με διπλό, 1-3 την Πεντέλη!!!

Όπως φαίνεται και το Κάστρο έχει έφεση μέχρι στιγμής στις εκτός έδρα νίκες και μετά το Πετσάλι, πέρασε κι από το γήπεδο Ασφάκας, αφού κέρδισε με σκορ 1-3 την γηπεδούχο Πεντέλη.

Το σκορ το άνοιξαν οι γηπεδούχοι, μόλις στο 6ο λεπτό, μετά από λάθος γύρισμα προς τον τερματοφύλακα Περιστέρη, ο Μήτσης με προβολή έκανε το 1-0. Το 1-1 έγινε από τον Κοκουθάκη 18΄, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, στο «γάμα» η μπάλα. Στο 61΄ωραία σέντρα του Απρίλη, πλασέ του Νούση και 1-2. Στο 90΄ο Τραγουδάρας Θ. σε φάση τετ-α-τετ πλάσαρε εύστοχα για το τελικό 1-3.

Οι γηπεδούχοι είχαν κι ένα δοκάρι σε σουτ του Τσάλη, αλλά και δυο καλές ευκαιρίες με τον Γιόγιακα σε τετ-α-τετ, αλλά να μην προλαβαίνει εγκαίρως τη μπάλα. Το Κάστρο ήταν πολύ καλύτερο κυρίως στην επανάληψη, όπου έχασε σωρεία ευκαιριών με τους Νούση, Τραγουδάρα Θ., Δρόσο, Χάιδα και Τόλη.

Το ρεπορτάζ προέρχεται από πληροφορίες παραγόντων, προπονητών και ποδοσφαιριστών των δυο πλευρών *