Δευτέρα 28 Σεπτεμβρίου 2020

Κένταυρος Μουσιωτίτσας : Πρώτη νίκη με πεντάρα!!!

Πρώτη νίκη για τον Κένταυρο Μουσιωτίτσας με το ευρύ 5-0 επί των Ραφταναίων, οι οποίοι παρατάχθηκαν με πολλά προβλήματα!

Το 1-0 γίνεται στο 28΄, φάουλ του Δόση Χ., σουτ του Παππά Β. με τη μια και η μπάλα στα δίχτυα. Στο 48΄ ο Γεωργόπουλος με προβολή κάνει το 2-0. Στο 64΄ ασίστ του Γεωργόπουλο στον Παππά Θ. κι αυτός από το ύψος του πέναλτι κάνει το 3-0. Στο 72΄ ο Ορφανός με σουτ εντός περιοχής κάνει το 4-0. Στο 81΄ σουτ του Παππά Β. μέσα από την περιοχή για το τελικό 5-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν επίσης 2-3 καλά σουτ του Δόση Χ. που πέρασαν άουτ κι ένα φάουλ του Παππά Θ. που επίσης πέρασε άουτ, πάνω από την εστία.

Οι Ραφταναίοι θα μπορούσαν να σκοράρουν με πέναλτι, αλλά ο Καραγκούνης αστόχησε. Είχαν απουσίες λόγω αποβολής στο προηγούμενου ματς των Αποστόλου και Κώστα Α.. Των Χαμπίπη, Δόση και Μπενέκου. Τραυματίες έπαιξαν οι Μάγγος, Κώστας Χ. (για 25 λεπτά), ο τερματοφύλακας Γκούβας (για όλο το 90λεπτο).

Το ρεπορτάζ προέρχεται από πληροφορίες παραγόντων, προπονητών και ποδοσφαιριστών των δυο πλευρών *