Δευτέρα 20 Σεπτεμβρίου 2021

Νεοκαισάρεια : Είχε Παππά και πέρασε, 0-2 το Συρράκο

Πήρε την πρόκριση η ομάδα της Νεοκαισάρειας, αφού επικράτησε του Σταυραετού Συρράκου με σκορ 0-2!

Τα δυο γκολ των φιλοξενούμενων πέτυχε ο Παππάς. Στο 11΄ νίκησε πρώτη φορά τον Ιασωνίδη με ψηλοκρεμαστό σουτ και το 0-2 στο 86΄ με ωραίο σουτ από το ύψος της περιοχής.

Οι γηπεδούχοι είχαν κι αυτοί ευκαιρίες στο 1ο ημίχρονο με τους Γκόγκα και Γεωργίου, αλλά και στην επανάληψη ένα καλό σουτ του Γκόγκα, που απέκρουσε ο Πότσης. Επίσης δοκάρι είχε ο Μπούτικος μετά από εκτέλεση φάουλ.  Η Νεοκαισάρεια εκτός των δυο γκολ, απείλησε στο πρώτο 45λεπτο με τους Παππά και Κοντοδήμο και στην επανάληψη με τον Ευθυμίου σε φάση τετ-α-τετ.

Σταυρ. Συρράκου : Ιασωνίδης, Γεωργίου, Μητρογιάννης Δ., Αντωνίου, Γκόγκας, Μητρογιάννης Λ., Χασάνης, Δόσης (82΄ Τσάλλος), Μπουτίκος, Κάππης, Ιωαννίδης (74΄ Μοτσενίγος)

Α.Σ. Νεοκαισάρειας : Πότσης, Χατζής Β., Έξαρχος, Καλογέρης, Ζδράλαγκας, Λυπόπουλος, Κοντοδήμος, Καραπέτρος (65΄ Ναυρόζογλου), Παπαδόπουλος, Παππάς, Ευθυμίου