Κυριακή 25 Σεπτεμβρίου 2016

ΣΤΟ ΦΙΝΑΛΕ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣΑΝ ΑΜΦΙΘΕΑ ΚΑΙ ΚΛΗΜΑΤΙΑ!!!

Στα τελευταία λεπτά κρίθηκαν τα ματς του 1ου ομίλου της Γ Ερασιτεχνικής που έγιναν σε Αμφιθέα και Πετσάλι!

Στην Αμφιθέα ο τοπικός Αστέρας φιλοξενούσε την Α.Ε. Καμποχωρίων με στόχο την πρώτη νίκη για επιστροφή στη Β' Ερασιτεχνική.

Έτσι κι έγινε! Μπήκε πιο αποφασισμένος από την αρχή του παιχνιδιού και κατάφερε να σκοράρει στο 31' με τον Κακαίδη. Στο 2ο ημίχρονο οι "κιτρινόμαυροι" θέλησαν να απαντήσουν και το κατάφεραν στο 68' με τον Νικόπουλο. Ο Παπαδημητριού όμως για τους γηπεδούχους μίλησε τελευταίος, κάνοντας το 2-1 στο 85' για την Αμφιθέα.

Στο Πετσάλι το ματς δεν θα ήταν ότι καλύτερο για καρδιακούς στα τελευταία λεπτά του!

Το φτωχό σε γκολ και θέαμα πρώτο ημίχρονο διαδέχθηκε ένα καταπληκτικό δεύτερο.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν στο 49' με τον Τζιάτζιο. Από κει και μετά το ματς έγινε πολύ σκληρό με αρκετές κάρτες και δεύτερη κίτρινη για τον Μαρκούλα της Κληματιάς στο 85'. Το Πετσαλι εκμεταλλευόμενο την αριθμητική του υπεροχή βγήκε μπροστά και ισοφάρισε στο 87'. Στο 89' όμως ήρθε σαν "κεραυνός εν αιθρία" το 1-2, πάλι από τον Τζιάτζιο και τρελά πανηγύρια από τους φιλοξενούμενους, που και φέτος στοχεύουν σε κάτι καλό.