Σάββατο 24 Σεπτεμβρίου 2016

"ΚΟΝΣΕΡΤΟ ΓΙΑ ΠΟΛΥΒΟΛΑ" ΣΤΗΝ ΚΑΣΤΡΙΤΣΑ!!!

Πλούσιο σε γκολ παιχνίδι προσέφεραν σε όσους το παρακολούθησαν η Καστρίτσα και το Κάστρο, με σκορ 4-4!

Κι αν σε πολλούς η λέξη ισοπαλία θυμίζει κάποιο ανιαρό 0-0 ή ένα φτωχό 1-1, εδώ θα διαψεύδονταν πανηγυρικά.
Οι δυο ομάδες επιθετικές από την αρχή του παιχνιδιού, έδειξαν πως θα πρωταγωνιστήσουν φέτος στην μάχη του 2ου ομίλου της Γ' Ερασιτεχνικής.

Το σκορ άνοιξαν οι γηπεδούχοι στο 19' από αυτογκόλ του Κατωγιάννη μετά από εκτέλεση κόρνερ. Πριν προλάβουν ακόμα να συνέλθουν οι "μπλε" δέχτηκαν και δεύτερο γκολ, 2 λεπτά μετά, από τον Βαγγέλη. Βρήκαν το κουράγιο να αντιδράσουν και μείωσαν στο 34' με τον Μπαρμπαλιά.

Ο Δοβάνας στο 55' κάνει το 3-1, για να μειώσει πάλι το Κάστρο με τον Μπαρμπαλιά. Οι γηπεδούχοι ήταν αποφασισμένοι να πάρουν το ματς και στο 63' κάνουν το 4-2 με τον Μπάρκα. Κοκουθάκης και Μπαρμπαλιάς όμως δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη και μέσα σε 3 λεπτά έφεραν το ματς στα ίσια. Σκόραραν στο 71' και 74' αντίστοιχα, δίνοντας τον βαθμό στην ομάδα τους