Κυριακή 12 Φεβρουαρίου 2017

Νίκη μετά από καιρό το Α.Π.Ο.Ε.Λ.!!!

Μετά από 5 συνεχόμενες ήττες η ομάδα του Α.Π.Ο.Ε.Λ. κατάφερε και επικράτησε της Κόντσικας με σκορ 2-0, στο Ενωσιακό γήπεδο.

Το πρώτο ημίχρονο δεν είχε κάτι αξιόλογο, εκτός από ένα σουτ του Γκολφινόπουλου που πέρασε άουτ και ένα του Σερέτη που απέκρουσε ο Κέτογλου.

Με το που αρχίζει το 2ο ημίχρονο ο νεοεισελθών Κώτσιας σεντράρει από δεξιά, ο Κέτογλου δεν μπορεί να μπλοκάρει σωστά και ο Τσαπέτης από κοντά ανοίγει το σκορ. Στο 61΄ φάουλ του Πατσιαλή απέκρουσε ο Τσόλης. Στο 68΄ κλέψιμο του Μπαρδάκα και τετ-α-τετ με τον Κέτογλου, αλλά ο γκολκίπερ της Κόντσικας απέκρουσε. Στο 88΄ κάθετη πάσα του Μπαρδάκα στον Ριγκανί κι αυτός από κοντά διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Α.Π.Ο.Ε.Λ. : Τσόλης, Νίτας, Ζουμπούλης, Λευός, Τσουμάγκας (Κώτσιας 46΄), Κόκκαλης, Παπανικολάου, Σερέτης (Μπαρδάκας 59΄), Τσαπέτης, Πιλιάφας, Γκούμας (Ριγκάνι 70΄)

ΚΟΝΤΣΙΚΑ : Κέτογλου, Θανάσης (Πατσιαλής 62΄), Κίτσος, Ντρής, Ζαχαρόπουλος, Τζώρτζης (Θωμόπουλος 75΄), Μεχμετάι, Κοσμάς, Γκολφινόπουλος, Βύζας, Μαγκλάρας