Δευτέρα 18 Μαρτίου 2019

Πέμπτη σερί νίκη το Ασβεστοχώρι, 4-1 την Αετορράχη!!!

Στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου η τοπική ομάδα υποδέχτηκε τον Αετό Αετορράχης και πήρε τη νίκη με σκορ 4-1!

Οι γηπεδούχοι έφτασαν έτσι τους 39 βαθμούς και είναι αρκετά κοντά στην πρώτη τετράδα. Η Αετορράχη παρέμεινε στους 26 πόντους και την 9η θέση.

Μόλις στο 9ο λεπτό ο Καλτσούνης κερδίζει πέναλτι για τους φιλοξενούμενους. Το εκτελεί ο Γιώτης, αλλά στέλνει τη μπάλα στο δοκάρι. Στο 20΄ σουτ του Γεωργίου, σε σωμάτα η μπάλα, λίγο έξω. Στο 24΄ ωραίο σουτ του Ντάφλου Π. εκτός περιοχής, στη γωνία του Κρανά για το 1-0. Στο 29΄ ο Οικονόμου Ι. με ατομική ενέργεια περνάει και τον Κρανά, πλασάροντας για το 2-0.

Στο 46΄ παράλληλη μπαλιά του Καλέσιου, δεν μπορεί ο Καλτσούνης από κοντά να μειώσει. Στο 49΄ πλασέ του Οικονόμου Ι., γλύφει το δοκάρι και άουτ η μπάλα. Στο 57΄ ωραία παράλληλη μπαλιά του Μαλάμου Δ., σουτ του Ντάφλου Π. από κοντά, άουτ η μπάλα. Στο 70΄ σουτ του Καλέσιου εκτός περιοχής, λίγο άουτ. Στο 75΄ σουτ του Ντάφλου Π. εκτός περιοχής, αποκρούει ο Κρανάς. Στο 77΄ ψηλοκρεμαστό σουτ του Οικονόμου Ι. για το 3-0. Στο 82΄ απευθείας εκτέλεση φάουλ του Καλέσιου, στο «γάμα» η μπάλα, για το 3-1. Στις καθυστερήσεις σέντρα σουτ του Βασιλείου και η μπάλα στα δίχτυα για το τελικό 4-1.