Δευτέρα 18 Μαρτίου 2019

Σημαντικότατο "διπλό" οι Ανάργυροι, 1-2 μέσα στο Τσεπέλοβο!!!

Στο μακρινό Τσεπέλοβο ο Πανζαγορισιακός φιλοξένησε τη Δόξα Αναργύρων και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-2!

Σημαντική νίκη για τους φιλοξενούμενους, που έφτασαν πλέον τους 20 βαθμούς και βγήκαν από τη ζώνη του υποβιβασμού. Ο Πανζαγορισιακός έμεινε στους 24 τρεις θέσεις παραπάνω. Και οι δυο ομάδες είχαν απουσίες βασικών παικτών τους.

Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με χαμένα τετ-α-τετ των Γιαννάκη και Μπασιάδημα. Στο 35΄ σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Μπασιαδήμα για το 1-0. Τρία λεπτά ο Νικόπουλος «σκάβει» τη μπάλα και «κρεμάει» τον Βλάχο για το 1-1. Στο 44΄ σουτ του Σίνδρου, κακή εκτίμηση από τον Βλάχο για το 1-2. Επίσης κεφαλιά είχε ο Τσουμάνης Π., έπειτα από έντρα, απέκρουσε ο Φασούλας.

Στην επανάληψη σου του Κώστα Μ. στο δοκάρι η μπάλα. Στο 70΄ 75΄και 80΄χαμένα τετ-α-τετ του Γεωργαλή για τους Ανάργυρους. Στη συνέχεια χαμένο τετ-α-τετ του Σταμούλη για τους γηπεδούχους και σουτ του Κώστα Μ. λίγο έξω. Στο 85΄ τετ-α-τετ του Γεωργαλή και η μπάλα στο δοκάρι.