Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019

Πέρασε από το Κάτω Ζάλογγο η Περίβλεπτος με 1-4!!!

Πέρασε από το μακρινό Κάτω Ζάλογγο η ομάδα της Περιβλέπτου, αφού επικράτησε της τοπικής Ρίζας με σκορ 1-4!

Οι «μπλε» προηγήθηκαν μόλις στο 2ο λεπτό με κεφαλιά του Πασχάλη έπειτα από σέντρα του Παππά, ενώ στο 8ο λεπτό οι ρόλοι αντιστράφηκαν, σέντρα Πασχάλης, πλασέ Παππάς για το 0-2. Στο 18΄ ωραία πάσα του Παππά και ο Πασχάλης πλασάρει για το 0-3. Στο 37΄ γέμισμα του Ντάρα, κεφαλιά – πάσα του Τσέπη, που προλαβαινει την έξοδο του αντίπαλου τερματοφύλακα, στον Στεφάνου Α. που μειώνει σε 1-3. Στο 57΄ ο Παντούλης κερδίζει πέναλτι για τους φιλοξενούμενους, το εκτελεί εύστοχα ο Παππάς για το τελικό 1-4.

Οι γηπεδούχοι είχαν και χαμένο πέναλτι, όταν το σκορ ήταν στο 1-4, με τον Μπόνιο. Δόθηκε επανάληψη, ενώ στην πρώτη απόπειρα είχε ευστοχήσει. Επίσης ένα φάουλ του Στεφάνου Δ. έβγαλε σε κόρνερ ο Πιρπιλίδης και μερικά σουτ του Μπόνιου πέρασαν άουτ. Οι φιλοξενούμενοι είχαν κι αυτοί ένα χαμένο τετ-α-τετ με τον Παππά και κάποια καλά σουτ του Πασχάλη.