Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019

Με Ντόντη σε κέφια πήρε "διπλό" το Συρράκο, 1-2 τους Ραφταναίους!!!

Στο πλαστικό γήπεδο Ανατολής οι Ραφταναίοι φιλοξένησαν τον Σταυραετό Συρράκου και ηττήθηκαν με σκορ 1-2!

Δεύτερη νίκη του Συρράκου στο πρωτάθλημα και μάλιστα επί ενός δυνατού αντιπάλου, ενώ για τους Ραφταναίους είναι η δεύτερη συνεχόμενη ήττα. Σε μεγάλη μέρα ο Ντόντης για τον Σταυραετό Συρράκου.

Σε πολύ καλή μέρα ο τερματοφύλακας Ιασωνίδης των φιλοξενούμενων, που μόλις στο 4ο λεπτό αποκρούει πλασέ σε τετ-α-τετ με τον Κάσσο. Οι φιλοξενούμενοι απαντάνε με σουτ των Ντόντη και Αντωνίου κι ένα σουτ του Αλεξίου των γηπεδούχων περνάει λίγο άουτ.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και μετά από ωραία κάθετη του Ντόντη που ξεκλινησε την προσπάθεια του από το κέντρο, ο Αντωνίου πλάσαρε για το 0-1. Στο 0-2 οι ρόλοι αντιστράφηκαν ο Αντωνίου πάσαρε στον Ντόντη, αυτός από το κέντρο του γηπέδου πέρασε αρκετούς αντιπάλους του και δεν αστόχησε με πλασέ. Οι «Λύκοι» μείωσαν σε 1-2 με κεφαλιά του Καραγκούνη, έπειτα από σέντρα. Είχαν επίσης ευκαιρίες με τους Μάντζο, Ντασούτη κι ένα ακόμη σουτ του Καραγκούνη εκτός περιοχής, αλλά ο Ιασωνίδης δήλωσε πάλι «παρών».