Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019

Μόνος πρώτος ο Π.Α.Ο. Κόνιτσας, 0-2 τα Καμποχώρια!!!

Στο γήπεδο Νεοχωρίου τα Καμποχώρια φιλοξένησαν την ομάδα του Π.Α.Ο. Κόνιτσας και γνώρισαν την ήττα με σκορ 0-2!
Οι «ακρίτες» παραμένουν στην κορυφή του Α Όμιλο της Γ΄ Ερασιτεχνικής με δυο βαθμούς διαφορά από το δεύτερο Βελισσάριο.

Το σκορ άνοιξε στο 47΄ο Σακκάς από κοντά, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παπαβασιλείου. Στο 85΄ ωραίος συνδυασμός των Γκίκα Γ. και Χαλούλου, η μπάλα φτάνει στον Παπαβασιλείου, που σπάει ωραίο στον αμαρκάριστο Μεντή για να κάνει το 0-2 στο ντεμπούτο του με τα χρώματα του Π.Α.Ο. Κόνιτσας.

Οι φιλοξενούμενοι είχαν ευκαιρίες και για άλλα τέρματα, στο 1ο ημίχρονο με τους Παπαβασιλειου, Χαλούλο κι Βαγενά. Στην επανάληψη πολύ καλή στιγμή με τον Λάκκα, μετά από ωραία ασίστ του Χαλούλου και μια διπλή ευκαιρία με τον Παπαβασιλείου μετά το 0-2. Οι γηπεδούχοι είχαν καλό σουτ με τον Λιούρη, αλλά μπλόκαρε με δεύτερη προσπάθεια ο Γρατσούνας και δυο φάσεις με τον Παπαδημητρίου στο 1ο ημίχρονο, τη μια έσωσαν πάνω στη γραμμή οι αμυντικοί του Π.Α.Ο. Κόνιτσας.