Δευτέρα 25 Νοεμβρίου 2019

Συνεχίζει με θετικά απότελέσματα η Αμφιθέα, 0-3 μέσα στο Τσεπέλοβο!!!

Συνεχίζει τα θετικά αποτελέσματα η ομάδα του Αστέρας Αμφιθέας, που φέτος κάνει πολύ καλή πορεία και έχει συγκεντρώσει ήδη 20 βαθμούς, περνώντας από το Τσεπέλοβο με σκορ 0-3!

Με 11 ποδοσφαιριστές στο ρόστερ παρατάχθηκαν ο Πανζαγορισιακός, λόγω ασθενειών.

Το σκορ άνοιξε στο 8ο λεπτό ο Κίτος με πλασέ, μετά από ωραίο σπάσιμο του Τζωρτζάτου, πιο πριν όμως  ο Πανζαγορισιακός είχε μεγάλη ευκαιρία, όταν σουτ του Μπέση κατέληξε στο δοκάρι. Στο 40΄ ο Τζωρτζάτος με ωραίες ντρίμπλες μπήκε μέσα στην περιοχή και πλάσαρε για το 0-2.

Στην επανάληψη ο Γκουγιάννος έκανε δυο πολύ καλές επεμβάσεις σε σουτ και κεφαλιά του Κώστα Μ.. Το 0-3 έγινε με πλασέ του Καραγιάννη από κοντά, μετά από σέντρα του Παπαδημητρίου, Επίσης μια καλή στιγμή είχε ο Σδούκος για τους φιλοξενούμενους με πλασέ, έπειτα από σπάσιμο του Τζωρτζάτου.