Δευτέρα 18 Μαρτίου 2019

Πήρε το "διπλό" και πάει για το ντέρμπι ανόδου το Συρράκο, 0-3 το Ρωμανό!!!

Στο γήπεδο Μουσιωτίτσας ο Αχέρων Ρωμανού φιλοξένησε το Συρράκο και ηττήθηκε με σκορ 0-3!

Οι φιλοξενούμενοι παραμένουν στη 2η θέση του Β Ομίλου της Γ΄ Ερασιτεχνικής με 41 βαθμούς. Επόμενος ματς για το Συρράκο, αυτό με την Ηλιόκαλη στο Ενωσιακό, όπου με νίκη ουσιαστικά πανηγυρίζει και την άνοδο.

Στο 10ο λεπτό σουτ του Κομπούλη στο δοκάρι η μπάλα. Στη συνέχεια σουτ των Λιόντου και Μητρογιάννη, αποκρούει ο Κωστούλας. Ο Λιόντος κερδίζει πέναλτι σε ανατροπή του, το εκτελεί ο Αντωνίου, δοκάρι η μπάλα. Πριν την ανάπαυλα σουτ του Ντότη, αποκρούει ο Κωστούλας. Για του γηπεδούχους σουτ των Μπούνα και Αγγέλη πέρασαν λίγο άουτ.

Στο 56΄ κάθετη πάσα του Ντόντη, ατομική ενέργεια και σουτ του Κομπούλη για το 0-1. Στο 68΄ μπαλιά του Λιόντου, λάθος των αντίπαλων αμυντικών, σουτ με τη μια ο Ντόντης για το 0-2. Στο 80΄ σέντρα του Λιόντου, κεφαλιά – πάσα του Αντωνίου, σουτ του Ντόντη για το 0-3. Στο 85΄ κάθετη του Μητρογιάννη, σουτ του Ντόντη, αποκρούει ο Κωστούλας. Στο 88΄σουτ του Αγγέλη αποκρούει ο Γάτσιος.