Σάββατο 2 Σεπτεμβρίου 2017

Έξι γκολ και πέντε δοκάρια οι Λογγάδες!!!

Στο γήπεδο της Ε.Π.Σ.ΗΠ. ο Αετός Περιστερίου φιλοξένησε τον Τιτάν Λογγάδων και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-6!

Οι πράσινοι με νέο προπονητή και πολλούς νεαρούς παίκτες έδειξαν πως μπορούν να παίξουν καλό ποδόσφαιρο και έχουν δουλέψει πάνω στο ομαδικό παιχνίδι.

Από τα πρώτα λεπτά έκαναν αισθητή την παρουσία τους στα αντίπαλα καρέ με δυο δοκάρια σε σουτ του Φίλιου. Το γκολ ήρθε από ωραία σέντρα του Παζαρτζή και πλασέ του Μήτση.

Στην επανάληψη ο Παζαρτζής είχε αλλά δυο δοκάρια. Το 0-2 έγινε από τον Δραγάτη Α. με πλασέ, μετά από επαναφορά σε σουτ του Γιώτη στο δοκάρι. Το 0-3 έκανε ο Γιώτης μετά από σέντρα του Δραγάτη Α.. Ο Νάτσικας μετά από σέντρα κατέβασε ωραία τη μπάλα και με γυριστό σουτ έκανε το 0-4. Πίεση και κλέψιμο της μπάλας από τους Λογγάδες και σκόρερ ο Παπαγιαννόπουλος για το 0-5. Ο Φίλιος διαμόρφωσε το τελικό 0-6 υπέρ του Τιτάνα.