Σάββατο 14 Οκτωβρίου 2017

Από την άσπρη βούλα η κόλαση και ο παράδεισος για το Σταυράκι!!! (Videos)

Στο γήπεδο Σταυρακίου η τοπική ομάδα υποδέχτηκε την Πίνδο Κόνιτσας και πήρε τη νίκη με 1-0!

Από τα 11 βήματα ήρθε η νίκη για τους γηπεδούχους, από τα 11 βήματα χάθηκε και η ευκαιρία για την Πίνδο πιο πριν να ανοίξει το σκορ.

Πράγματι οι φιλοξενούμενοι πριν συμπληρωθεί καν το 5λεπτο του αγώνα έχασαν πέναλτι και το πλήρωσαν με το ίδιο νόμισμα, αφού το Σταυράκι κατάφερε και προηγήθηκε επίσης με πέναλτι. Από εκεί και μετά η Κόνιτσα πίεσε και προσπάθησε να ισοφαρίσει, αλλά οι καλύτερες φάσεις της έγιναν από στημένα.

Στην επανάληψη εκτός από ένα μακρινό σουτ των φιλοξενούμενων δεν υπήρξε τίποτα αξιόλογο κι από τις δυο μεριές και έτσι το σκορ έμεινε ως έχει.

Προς το τέλος του αγώνα ο παίκτης της Πίνδου Χαλούλος Σωτήρης δέχτηκε αρκετά σκληρά μαρκαρίσματα με τον διαιτητή της αναμέτρησης να μην καταλογίζει κάποιο φάουλ.

Το φιλμ του αγώνα :

Στο 4΄ ο Φώτος ανατρέπει τον Κίτσο εντός περιοχής και δίνεται πέναλτι.

Στο 5΄ ο Γιατζόγλου με εξαιρετική επέμβαση αποκρούει το πέναλτι που εκτέλεσε ο Μήτσος και στέλνει τη μπάλα σε κόρνερ.

Στο 19΄ ανατροπή Τσιγαρίδα μέσα στη περιοχή από τον Γρατσούνα και πέναλτι για το Σταυράκι.

Στο 20΄ το πέναλτι εκτελεί εύστοχα ο ίδιος για το 1-0.

Στο 27΄ κόρνερ ο Δημόπουλος, σουτ του Σπανού Α., διώχνει με υπερένταση η άμυνα του Σταυρακίου.

Στο 38΄ φάουλ του Δημόπουλου, με δυσκολία βγάζει σε κόρνερ ο Γιατζόγλου.

Στο 45΄ τετ-α-τετ του Κίτσιου Σ., διώχνει η άμυνα της Πίνδου.

Λήξη ημιχρόνου

Στο 70΄ δυνατό σουτ του Χαλούλου εκτός περιοχής, η μπάλα γλύφει το αριστερό κάθετο δοκάρι και καταλήγει άουτ.

ΑΟ ΣΤΑΥΡΑΚΙΟΥ: Γιαγτζόγλου, Βούλγαρης, Πάνος, Φώτος (69' Μανώλης), Κίτσιος, Στογιάννης, Μάνζτιος (69' Γώγος), Κολιούσης, Κίτσιος, Μαργιόλας, Τσιγαρίδας (87' Μιχαήλ).

ΠΙΝΔΟΣ ΚΟΝΙΤΣΑΣ: Γρατσούνας, Ρούστα, Σπάνος Χ. (57' Πούλιος), Σπάνος Α., Βλάχος, Ζαχαρόπουλος, Κίστος (20' Μούρας), Χαλούλους, Μήτσος, Δημόπουλος, Κατσούκης.