Δευτέρα 2 Απριλίου 2018

Ένα ήταν αρκετό για Ανάργυρους και Μαχητή!!!

Στο γήπεδο Καρυών η Δόξα Αναργύρων υποδέχτηκε τον Ηπειρωτικό Μαρμάρων και επέστρεψε στις νίκες με σκορ 1-0!

Ένα ήταν αρκετό για τους μελανόλευκους ώστε ν πάρουν τους τρεις βαθμούς, που τους ανεβάζουν ξανά στη κορυφή του 1ου ομίλου της Γ΄ Ερασιτεχνικής.

Στο πρώτο ημίχρονο πολλές χαμένες ευκαιρίες με τον Μπενιτο σε φάσεις τετ-α-τετ να μην μπορεί να σκοράρει και τον Κορδιά με σουτ από πολύ κοντά να στέλνει τη μπάλα άουτ.

Στην επανάληψη ωραίο σουτ του Πλιάκου, περνάει λίγο άουτ. Τη λύση έδωσε στο 80΄ ο Χήτας Τ. με ατομική ενέργεια και σουτ εκτός περιοχής.

ΑΝΑΡΓΥΡΟΙ : Βλάχος (Φασούλας 46΄), Πότσης, Ρέσσος, Νάσης (Πλιάκος 72΄), Καπελλάκης, Οικονόμου, Χήτας Τ., Κορδιάς, Δολιανίτης, Σιαννάς (Νικόπουλος 64΄), Μπενίτο

ΜΑΡΜΑΡΑ : Jankulla, Οικονόμου, Διαμάντης, Κουτσίκος, Κωσταγιάννης, Xhyeranji, Τσάλης Σ., Τσάλης Π., Μιλάι, Ράπτης

Στο ξερό γήπεδο Σταυρακίου ο Μαχητής υποδέχτηκε τη Φλόγα Πετσαλίου και πήρε τη νίκη με σκορ 1-0!

Το μοναδικό γκολ μπήκε στο 33΄, όταν ο Ζωγόπουλος εκτέλεσε πλάγιο, ο Τσίτσης πήρε τη κεφαλιά, ο Μητσόπουλος Ι. απέκρουσε και ο Τσιακτσήρας στην επαναφορά σκόραρε. Καλή στιγμή για τη Φλόγα, ένα σουτ του Παντούλη στο 2ο ημίχρονο, που πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι.

ΜΑΧΗΤΗΣ : Κωσταδήμας, Βλάχος, Τασούλας, Φούκας, Μπίνας, Τσιακτσήρας, Τριάντης, Σίμος, Ζωγόπουλος, Τσίτσης, Μπάκος (Δούβλης 59΄)

ΠΕΤΣΑΛΙ : Μητσόπουλος Ι., Χανδόλιας, Σάγιας, Μητσόπουλος Χ., Παντούλης, Βρανιάς, Κακαίδης, Κοροβεσάι, Καρβούνης, Κιάφας, Χαλιάσος