Πέμπτη 26 Ιουλίου 2018

Και πάλι σκόρερ ο Κόντε στο φιλικό με Λιβαδειά – Νίκη με 1-0!!!

Με επιτυχία ολοκληρώθηκε και το τρίτο τεστ για τον Π.Α.Σ. Γιάννινα στο Καρπενήσι, με αντίπαλο τον Λεβαδειακό, όπου επικράτησε με σκορ 1-0!

Ο Π.Α.Σ. είχε τον έλεγχο στο μεγαλύτερο διάστημα του 1ου ημιχρόνου και άνοιξε το σκορ στο 20΄ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κόντε.

Στο 37΄ πολύ μεγάλη χαμένη ευκαιρία σε συνεργασία Κόντε και Πηήλιου, με τον δεύτερο να αστοχεί σε κεφαλιά από κοντά.
Στο 44΄ η πιο καλή στιγμή για του Βοιωτούς, όταν ο Όμο σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι με κεφαλιά.

Στην επανάληψη ο Π.Α.Σ. ήταν αυτός που υποχώρησε και ο Λεβαδειακός είχε την πρωτοβουλία, χωρίς όμως να υπάρξει κάποια αξιοσημείωτη φάση.

Η ενδεκάδα του α' ημιχρόνου: ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΔΗΣ, ΝΙΚΟΛΙΑΣ, ΣΚΟΝΔΡΑΣ, ΜΙΧΑΗΛ, ΜΠΟΥΚΟΥΒΑΛΑΣ, ΛΙΑΣΟΣ, ΣΙΟΝΤΗΣ, ΠΗΛΙΟΣ, VIDAL, CONDE, ΞΥΔΑΣ

Αναπληρωματικοί: ΠΑΠΑΙΩΑΝΝΟΥ, ΓΩΓΟΣ, KAKUBA, ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ, ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ, ΛΟΥΚΙΝΑΣ, LILA, CASTRO, KUZYK, ΓΙΑΚΟΣ

Η ενδεκάδα του Λεβαδειακού: Επασί, Τσαμπούρης, Κρνέτα, Ζησόπουλος, Ντιόγκο, Καραχάλιος, Όμο, Γιακουμάκης, Σουμπίνιο, Μπαστακός και Μαρκόφσκι