Δευτέρα 24 Σεπτεμβρίου 2018

Καθάρισε από ημίχρονο το Ελληνικό, 3-0 την Πλατανιά!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο το Ελληνικό υποδέχτηκε την Πλατανιά και πήρε τη νίκη με σκορ 3-0!

Ένα σκορ που διαμορφώθηκε από το πρώτο ημίχρονο, όπου οι γηπεδούχοι ήταν πολύ καλύτεροι της Πλατανιάς και θα μπορούσαν να πετύχουν κι άλλο τέρμα. Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να έχουν διάθεση να αντιστρέψουν την εις βάρος τους κατάσταση, αλλά απείλησαν κυρίως με στημένες φάσεις. Από πλευράς Ελληνικού υπήρξε χαλαρότητα στην επανάληψη, λόγω και της διαφοράς τερμάτων.

Το σκορ άνοιξε για το Ελληνικό στο 20ο δευτερόλεπτο, όταν ο Στεργίου έκανε το σουτ, ο αντίπαλος γκολκίπερ απέκρουσε και στην επαναφορά ο  Κουτσογιάννης σκόραρε. Στο 21΄ ατομική ενέργεια και ασίστ του Μποζέλλα από αριστερά προς τον Κουτσογιάννη, αυτός αποφεύγει τους αντίπαλους αμυντικούς και πλασάρει για το 2-0. Τελικό 3-0 από τον Στεργίου σε φάση τετ-α-τετ στο 41΄, μετά από βαθιά μπαλιά που δέχτηκε.