Κυριακή 16 Σεπτεμβρίου 2018

Κολιός Α. σέρβιρε, Κοκκιάδης & Μαγκλάρας σκόραραν στη νίκη του Δροσοχωρίου!!!

Στο γήπεδο Ασβεστοχωρίου η τοπική ομάδα φιλοξένησε το Δροσοχώρι και γνώρισε την ήττα με σκορ 1-3!

Στο πρώτο ημίχρονο δεν είχε μπει κάποιο τέρμα, και μόνο κάποια σουτ των Σίδερη και Οικονόμου Ι. από τους γηπεδούχους και του Κοκκιάδη από το Δροσοχώρι να μη βρίσκουν στόχο.

Στην επανάληψη η είσοδος του Κολιού Α. στο γήπεδο άλλαξε την εικόνα των φιλοξενούμενων. Ο Μαγκλάρας περνάει πολύ ωραία κάθετη πάσα στον Κολιό Α., αυτός τη σπάει στο ύψος του πέναλτι για τον Κοκκιάδη, που πλασάρει για το 0-1. Το 0-2 έγινε πάλι από τον Κοκκιάδη με πλασέ, έπειτα από σέντρα του Κολιού Α.. Το 0-3 έχει τον Κολιό Α. να «σερβίρει» και πάλι με σέντρα και τον Μαγκλάρα να σουτάρει εύστοχα. Τελικό 1-3 με σουτ του Κολιάκη, από ασίστ του Οικονόμου Κ, στις καθυστερήσεις του ματς.