Δευτέρα 8 Οκτωβρίου 2018

Μια ακόμα νίκη για τους Ραφταναίους, 3-0 τη Ρόνα Ανηλίου!!!

Στο πλαστικό γήπεδο Ανατολής οι Ραφταναίοι υποδέχτηκαν τη Ρόνα Ανηλίου και πήραν τη νίκη με σκορ 3-0!

Μια ακόμη νίκη για τους «Λύκους» που έφτασαν τους 12 πόντους και έχουν κάνει ένα πολύ καλό ξεκίνημα στην επανεμφάνιση τους στη Β΄ Ερασιτεχνική. Η Ρόνα από την άλλη παρατάχθηκε με πολλές ελλείψεις βασικών ποδοσφαιριστών της και δεν μπόρεσε να διεκδικήσει κάτι από το ματς.

Το 1-0 έκανε ο Καραγκούνης με σουτ, έπειτα από σέντρα του Αλεξίου. Στη συνέχεια επέλαση του Καραγκούνη, πασάρει στον Βλάχο, αυτός σημαδεύει το δοκάρι και στην επαναφορά ο Γκουτσίδης σκοράρει για το 2-0. Το 3-0 και πάλι με σκόρερ τον Καραγκούνη, μετά από ψηλή μπαλιά του Αλεξανδρόπουλου.

Δοκάρι είχε ο Καραγκούνης με σουτ, μετά το 3-0 και χαμένες ευκαιρίες οι Γκουτσίδης, και Καραγκούνης στο 1ο ημίχρονο και οι Κάσσος και Μπάρδας στο 2ο ημίχρονο.

Για το Ανήλιο ένα φάουλ του Γουβαίλη πέρασε λίγο έξω και ένα σουτ του Παίλα Γ. είχε την ίδια τύχη.