Δευτέρα 10 Δεκεμβρίου 2018

«Κέρβερος» Μυλωνάς και «φονιάς» Τσέπης στο "διπλό" της Ρίζας, 0-2 τον Απείθαρχο!!!

Στο Ενωσιακό γήπεδο ο Απείθαρχος φιλοξένησε την ομάδα της Ρίζας και ηττήθηκε με σκορ 0-2!

Νίκη για τους αγριόχοιρος, να και οι γηπεδούχοι είχαν καλές ευκαιρίες για γκολ. Μόλις στο 2ο λεπτό, τετ-α-τετ του Βασιλάκη με τον Μυλωνά, αποκρούει ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων. Στο 13΄ ο Τσέπης με ωραίο σουτ δίνει προβάδισμα στη Ρίζα.

Στην επανάληψη ο Απείθαρχος πίεσε και στο 60΄ ο Διβάνη δεν νικάει τον Μυλωνά σε φάση τετ-α-τετ. Κόρνερ του Γιαννείου, σουτ του Πανάρετου, λίγο άουτ η μπάλα. Στο 75΄ τετ-α-τετ του Κοντογιάννη με τον Μυλωνά και πάλι νικητής ο γκολκίπερ της Ρίζας. Στο 80΄ σουτ του Γιαννείου, βγάζει σε κόρνερ ο Μυλωνάς. Στο 88΄ ο Τσέπης φεύγει στην αντεπίθεση και σε φάση τετ-α-τετ πλασάρει για το τελικό 0-2.

ΑΠΕΙΘΑΡΧΟΣ : Παλαιοθόδωρος, Γκέγκας, Δρικόπουλος, Μποτής (Μπαιράμης 68΄), Πανάρετος, Κοντογιάννης, Πυρετζίδης (Ζανάι 57΄), Κασάπης (Πορίκης 86΄), Διβάνης, Βασιλάκης (Τζίμας 83΄), Γιαννείος

ΡΙΖΑ : Μυλωνάς, Κυριακόπουλος, Παύλου, Μπάρμπας, Τζώρτζης, Κοτσώνης, Πρεμέτης (Στεφάνου Δ. 75΄), Βαρέλης, Τσουβάλης, Τσέπης, Μπόνιος (Λαβδανίτης 65΄)