Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019

"Χ" στο ξερό Σταυρακιου, Πεντέλη - Απείθαρχος : 2-2!!!

Στο ξερό γήπεδο Σταυρακίου η Πεντέλη υποδέχτηκε τον Απείθαρχο και το ματς έμεινε στην ισοπαλία με σκορ 2-2!

Οι «αρκούδες» δεν μπόρεσαν να εκμεταλλευτούν το προβάδισμα στο σκορ και με δυο γκολ των φιλοξενούμενων στο φινάλε πέταξαν δυο βαθμούς, που σε συνδυασμό και με άλλα αποτελέσματα θα ήταν «χρυσάφι».

Στο 1ο ημίχρονο οι Τάτσης, Λαμπρίδης και Κωστούλας είχαν καλές ευκαιρίες για τους γηπεδούχους. Για τον Απείθαρχο ένα φάουλ του Κοτνογιάννη, διώχνει σε κόρνερ ο Χιλίαρχος.

Στην επανάληψη οι «αρκούδες» τελικά ανοίγουν το σκορ με κοντινό πλασέ του Κωστούλα. Στο 70΄ ο Τάτσης με σουτ εκτός περιοχής κάνει το 2-0. Ο Απείθαρχος όμως δεν ειχε πει την τελευταία του λέξη και με εύστοχο πέναλτι του Πανάρετου στο 85΄ μειώνει σε 2-1, ενώ στο 89΄ ο Κοντογιάννης με σουτ ισοφαρίζει σε 2-2. Τελευταία φάση του  ματς για την Πεντέλη, με σουτ του Λώλη και τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι.