Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019

Ακάθεκτος ο Βοτανικός, 5-2 την Αετορράχη!!!

Στο γήπεδο Λιμνοπούλας ο Ολυμπιακός Βοτανικού υποδέχτηκε τον Αετό Αετορράχης και πήρε τη νίκη με σκορ 5-2!

Υπόθεση για δυο η νίκη των ερυθρόλευκων, αφού 2 φορές σκόραρε ο Κολοβός και 2 ο Καλούδης. Τρία δοκάρια είχαν οι γηπεδούχοι με τους Κολοβό, Παλιάγκα και Διαμάντη.

Μόλις στο 2ο λεπτό ο Μούλια πασάρει στον Καλούδη, που πλασάρει εύστοχα για το 1-0. Στο 11΄ ο Καλτσούνης μόνος του με τον Ζότα, σουτάρει πάνω από την εστία. Στο 30΄ ο Παλιάγκας ασίστ στον Κολοβό και ο δεύτερος πλασάρει για το 2-0. Στο 33΄ σουτ του Καλογιάννη εκτός περιοχής για να μειώσει σε 2-1. Στο 43΄ πάσα του Κολοβού, πλασέ του Καλούδη και 3-1.

Στο 55΄ πάσα ο Παλιάγκας, πλασέ ο Κολοβός για το 4-1. Στο  67΄ ωραίο φάουλ του Πατσιούρα, αποκρούει ο Ζότα. Στο 83΄ ασίστ του Ζώτου Α., τετ-α-τετ ο Καλογιάννης, πλασάρει και μειώνει σε 4-2. Στο 90΄ σέντρα του Παππά, σουτ του Κολοβού, στο δοκάρι η μπάλα, στην επαναφορά ο Παλιάγκας γράφει το τελικό 5-2.