Δευτέρα 21 Ιανουαρίου 2019

Φινάλε πρώτου γύρου με πεντάρα στην κορυφή η Αγία Μαρίνα!!!

Στο γήπεδο Αγίας Μαρίνας η τοπική ομάδα υποδέχτηκε την Αναγέννηση Κεφαλόβρυσου και επικράτησε με σκορ 5-1!

Οι γηπεδούχοι αφυπνίστηκαν στην επανάληψη, αφού στο πρώτο ημίχρονο το σκορ ήταν 0-0 και πήραν τη νίκη, φτάνοντας τους 38 βαθμούς στη κορυφή του 1ου ομίλου της Β΄ Ερασιτεχνικής.

Το σκορ άνοιξε στο 47΄ο Οικονόμου, όταν πήρε τη μπάλα στην επαναφορά από απόκρουση του Πότση σε σουτ του Γιαννέτα. Στο 56΄ κάθετη πάσα του Χωραβάτη Π. στον Οικονόμου, αυτός πλασάρει για το 2-0. Στο 68΄ μετά από κόντρες η μπάλα φτάνει στον Γιαννέτα, που γράφει το 3-0. Στο 76΄ κεφαλιά του Θωμαίδη, έπειτα από φάουλ, για να μειώσει σε 3-1. Στο 83΄ μακρινή μπαλιά του Κολόση, κατεβάζει τη μπάλα ωραία ο Οικονόμου και πλασάρει για το 4-1. Στο 88΄ ασίστ του Κατσαβρια, πλασέ του Οικονόμου για το τελικό 5-1. Ένα δοκάρι είχε η ομάδα του Κεφαλόβρυσου από φάουλ του Κολέμπα.