Δευτέρα 18 Φεβρουαρίου 2019

Υπόθεση του Οικονόμου Ι. το γειτονικό ντέρμπι, Κόντσικα – Ασβεστοχώρι : 0-2!!!

Στο γήπεδο Κόντσικας η τοπική ομάδα φιλοξένησε το γειτονικό Ασβεστοχώρι και γνώρισε την ήττα με σκορ 0-2!

Οι γηπεδούχοι έχουν ένα κακό σερί τριών αγωνιστικών χωρίς νίκη, δυο ήττες και μια ισοπαλία, έχοντας υποχωρήσει στη βαθμολογία με 38 βαθμούς. Το Ασβεστοχώρι πήρε καλό «διπλό» και ανέβηκε 7η θέση με 30 πόντους.

Με δυο γκολ του Οικονόμου Ι. οι φιλοξενούμενοι ξεκλείδωσαν την αντίπαλη άμυνα. Μόλις στο 3ο λεπτό, πολύ ωραία μπαλιά του Ντάφλου Π. στον Οικονόμου Ι., που πλασάρει για το 0-1. Οι γηπεδούχοι στη συνέχεια είχαν ανούσια κατοχή και προσπαθούσαν να απείλησουν μ σουτ των Βελογιάννη και Παντελέων, ενώ μια κεφαλιά του Αναγνώστου πέρασε λίγο άουτ. Το Ασβεστοχώρι απάντησε με ένα καλό σουτ του Κολιάκη, που μπλόκαρε ο Τόμπρας. Στο 85΄ ωραία ασίστ του Χαμπίπη στον Οικονόμου Ι., που πλασάρει και πάλι εύστοχα για το 0-2.